Ultrazvukový prístroj

Na čo slúži ultrazvukový prístroj?

Ultrazvukový prístroj je diagnostickým zobrazovacím zariadením. Využívaný je pri ultrazvuku čiže USG vyšetrení. Stacionárny ultrazvukový prístroj slúži na diagnostické vyšetrenia pričom dokáže mapovať stav mäkkých tkanív. Pri diagnostických vyšetreniach pracuje s jedinečnými vlastnosťami ultrazvukového vlnenia. Dokáže tak zobrazovať mäkké tkanivá, svaly a vnútorne orgány.

Ultrazvukový prístroj vďaka odrážaným zvukovým vlnám vysokej frekvencie z prístroja dokáže diagnostikovať rôzne ochorenia, poškodenia orgánov alebo určovať stav vnútorných orgánov či stav svalstva. V medicíne a zdravotníctve zastávajú stacionárne ultrazvukové prístroje významné miesto aj vďaka šetrnosti, s ktorou sa spája ich použitie. Takéto ultrazvukové prístroje je možné využívať pri diagnostikovaní pacientov rôznych vekových skupín – od novorodencov až po seniorov.

HĽADÁTE PROFESIONÁLNY ULTRAZVUKOVÝ PRÍSTROJ S DETAILNÝM ZOBRAZOVANÍM?

Vyberte si ultrazvukový prístroj od overeného predajcu

Ako pracuje ultrazvukový prístroj?

Ultrazvukový prístroj patrí dnes medzi najvyužívanejšie a mimoriadne šetrné diagnostické zariadenia v zdravotníctve. Využívaný je v pôrodníctve, gynekológii, urológii, pediatrii, neurológii, endokrinológii a mnohých ďalších. Používaný je ako na rôzne abdominálne vyšetrenia, vyšetrenia štítnej žľazy, lymfatických uzlín či vyšetrenia brušnej dutiny, prsníkov, svalov a kĺbov, tak aj pri vyšetreniach tehotných žien či vyšetrenia detských hlavičiek.

Ultrazvukový prístroj sa používa aj na vizualizáciu svalov a vnútorných orgánov a určovanie ich veľkosti, štruktúry, patológii a lézií. Ultrazvukové vlny z ultrazvukového prístroja prechádzajú telom a odrážajú sa od jednotlivých orgánov v tele. Následne sú odrazené vlny prenesené do formy obrazu za pomoci počítača. Takéto vyšetrenie je nazývanie aj sonografia alebo ultrazvuk.

Dokáže zobrazovať mäkké tkanivá, svaly a vnútorne orgány

Prečo je kvalita ultrazvukového prístroju mimoriadne dôležitá?

Pri výbere stacionárneho ultrazvukového prístroju je najdôležitejšia jeho kvalita a citlivosť či detailnosť, s ktorou dokáže ultrazvukový prístroj pracovať. Podstatné sú aj parametre prístroja dané výrobcom, ktoré určujú jeho ďalšie využitie. V rôznych odvetviach zdravotníctva môže byť za potreby ultrazvukový prístroj s rozličnými zobrazovacími vlastnosťami – presnejší alebo menej presný sonograf.

S výberom vhodného ultrazvukového prístroju vám radi poradíme. Či už hľadáte stacionárny ultrazvukový prístroj, prenosný ultrazvukový prístroj alebo moderný sonograf či 3D ultrazvuk – neváhajte nás kontaktovať. V našej ponuke nájdete tiež profesionálne zariadenia značky Chison.