Prenosný ultrazvukový prístroj

Prenosný ultrazvukový prístroj

Prenosný ultrazvukový prístroj je v celku podobným zariadením ako stacionárny ultrazvukový prístroj. Kým stacionárny ultrazvukový prístroj je umiestnený na jednom mieste, prenosný ultrazvukový prístroj je možné presúvať a využívať na rôznych miestach. Je skvelým riešením pre zdravotné a zdravotnícke zariadenia, na ktorých je potrebné využívať ultrazvukový prístroj na viacerých miestach. Rovnako aj pre lekárov či zdravotníkov, ktorí potrebujú využívať ultrazvukový prístroj v teréne.

Prenosný ultrazvukový prístroj je diagnostickým zobrazovacím zariadením. Známy je aj pod pomenovaním ultrazvuk, pričom je využívaný na ultrazvukové vyšetrenia – USG vyšetrenia. Pri vyšetreniach pracuje s ultrazvukovým vlnením, vďaka ktorému dokáže diagnostikovať stav mäkkých tkanív, svalov či vnútorne orgány. Prenosný ultrazvukový prístroj je tak jedným z najvýznamnejších zariadení v zdravotníctve.

PRENOSNÝ ULTRAZVUKOVÝ PRÍSTROJ NA MIERU PODĽA VAŠICH POTRIEB

Zvoľte si prenosný ultrazvukový prístroj najvyššej kvality

Aké výhody prináša prenosný ultrazvukový prístroj?

Prenosný ultrazvukový prístroj pracuje na princípe odrážania vlnenia vysokej frekvencie, ktorú ľudské ucho nedokáže zachytiť. Táto ultrazvuková frekvencia sa pri diagnostickom vyšetrení odráža od vnútorných orgánov v ľudskom tele. Ultrazvukový prístroj dokáže následne na základe odrážaného vlnenia vyhotoviť obraz o stave mäkkých tkanív, svalov a vnútorne orgány.

Prenosné ultrazvukové prístroj je možné využívať vo viacerých oblastiach zdravotníctva. Ako napríklad v pôrodníctve, gynekológii, urológii, pediatrii, neurológii, endokrinológii a iných oblastiach. Významné miesto zastáva aj pri domácich vyšetreniach pacientov alebo pri vyšetreniach pacientov mimo zdravotných zariadení. Prenosný ultrazvukový prístroj je možné použiť na rozličné abdominálne vyšetrenia.

Vyšetrenia lymfatických uzlín a štítnej žľazy či vyšetrenia brušnej dutiny, prsníkov, svalov a kĺbov

Praktické diagnostické vyšetrenia s kvalitným prenosným ultrazvukovým prístrojom

Pri výbere prenosného ultrazvukového prístroju je potrebné zohľadniť predovšetkým jeho kvalitu. Pre detailné a citlivé vyšetrenia je vhodné sa rozhodnúť pre prenosné ultrazvukové prístroje od overených výrobcov s pokrokovými funkciami.

Vyberte si prenosný ultrazvukový prístroj s možnosťou rôznej hĺbky skenovania či možnosťou otáčania obrázku vpravo a vľavo aj hore a dole či s možnosťou používania viacerých zobrazovacích technológií. S výberom prenosného ultrazvukového prístroju či 3D ultrazvuku, sonografu alebo zariadení Chison vám radi poradíme.