3D ultrazvuk

Na čo slúži 3D ultrazvuk?

3D ultrazvuk je technológiou využívanou v lekárstve. Najčastejšie je využívaný v gynekológii a pôrodníctve pri ultrasonografii čiže pri vyšetreniach žien počas tehotenstva. 3D ultrazvuk poskytuje troj-dimenzionálny obraz plodu. Oproti klasickému sonografu či 2D ultrazvuku tak dokáže podať omnoho presnejší a detailnejší obraz plodu.

3D ultrazvuk môže byť použitý na vyšetrenia akejkoľvek časti tela. V praxi je však najvyužívanejší v už spomínanom pôrodníctve a gynekológii. Známy je tiež ako ultrazvuk na uloženie snímky plodu. Vďaka 3D ultrazvuku je tiež možné určiť pohlavie ešte nenarodeného dieťaťa. Jedná sa pritom o mimoriadne bezpečné, šetrné a bezbolestné vyšetrenie, ktoré je dnes súčasťou moderného zdravotníctva – najmä pôrodníctva a gynekológie.

ROZHODNITE SA PRE PROFESIONÁLNY 3D ULTRAZVUK OD OVERENÉHO PREDAJCU POPREDNÝCH ZNAČIEK

Hľadáte vysokokvalitný 3D ultrazvuk?

Na akom princípe pracuje 3D ultrazvuk?

3D ultrazvuk pracuje podobne ako ultrazvukový prístroj na princípe odrážania a prijímania ultrazvukových vĺn vysokej frekvencie. Ultrazvukové vlny vysielané z ručnej sondy 3D ultrazvuku dokážu emitovať ultrazvukové vlny a následne prijímať ultrazvukové vlny odrazené späť. Pri 3D ultrazvuku sú aktívne prvky ultrazvukových snímačov vo väčšine prípadov vyrobené zo špeciálnych keramických materiálov – piezoelektrických kryštálov.

Takéto ultrazvukové snímače sú schopné vytvárať zvukové vlny pokiaľ cez ne prechádza elektrický prúd. Pri použití ultrazvukového snímača 3D ultrazvuku je vysielaný smerovaný lúč zvukových vĺn priamo do ľudského tela. Následne sú tieto zvukové vlny odrážané od snímaných orgánov späť do prevodníka. Ten prijaté zvukové vlny mení na elektrický prúd, ktorý je prevedený na obraz zodpovedajúci snímanému orgánu.

Presnejší a detailnejší obraz snímaného orgánu

Prečo je kvalita 3D ultrazvuku dôležitá?

Ako pri iných typoch ultrazvukových prístrojov či pri sonografoch, tak aj pri 3D ultrazvuku je kvalita tohto zariadenia mimoriadne dôležitá. Pre presné a citlivé zobrazovanie či diagnostiku vnútorných orgánov alebo pre vyšetrenia plodu v lone matky je potrebný 3D ultrazvuk s detailnou presnosťou. Takýto prístroj nie len zefektívni vyšetrenia, zároveň aj zjednoduší prácu lekárovi či diagnostikovi, ktorý dokáže snímky z 3D ultrazvuku lepšie vyhodnotiť.

S výberom vhodného 3D ultrazvuku pre vaše potreby – potreby zdravotného či zdravotníckeho zariadenia, nemocnice, ambulancie alebo kliniky vám radi poradíme. V našej ponuke nájdete 3D ultrazvuky najvyššej kvality. Pozrite si tiež nami ponúkané zariadenia od značky Chison či od iný popredných svetových výrobcov.